Хочеш, щоб росло – не сій абищо: моя особиста енциклопедія помилок в саду та на городі за 15 років досвіду

Травень знаменує прихід справжнього тепла, поступове прогрівання ґрунту та старт найінтенсивнішого часу для власників дач. Але поспішність і необдумані дії можуть звести нанівець майбутній урожай.

У цій статті ми пропонуємо розглянути найпоширеніші помилки, яких припускаються садівники та городники у травні, аби запобігти негативним наслідкам.

Відсутність сівозміни

Деякі городники продовжують щороку висаджувати одну й ту ж культуру на одному й тому ж місці. У результаті це призводить до накопичення шкідливих речовин у ґрунті, які уповільнюють розвиток рослин, а також підвищує ризик поширення різних хвороб і шкідників, характерних для певного виду овочів.

Ігнорування профілактики захворювань і шкідників

Деяких прихильників органічного землеробства лякає будь-яка обробка рослин хімічними засобами. Проте більшість садових ділянок вразливі до хвороб і атак комах, що послаблює дерева та знижує врожайність.

У травні, після завершення цвітіння, варто повторно обробити рослини за допомогою спеціальних захисних засобів.

Надмірна густота посадок

Обмежена площа дачної ділянки змушує деяких садівників ущільнювати посадку насіння на невеличких територіях. Ця практика ускладнює нормальний ріст і розвиток рослин, позбавляє їх потрібного простору, сонячних променів, вологи та поживних речовин.

Садівники назвали найпоширеніші помилки, які здійснюють городники у травні
Садівники назвали найпоширеніші помилки, які здійснюють городники у травні

Обприскування під час цвітіння

Категорично заборонено обприскувати дерева та кущі під час цвітіння. Адже бджоли відіграють одну з ключових ролей у процесі запилення, а хімічні засоби завдають їм непоправної шкоди, що призводить до помітного зменшення кількості зав’язей і зниження врожаю.

Пам’ятайте, що всі захисні заходи потрібно здійснювати до початку цвітіння або після його закінчення.

Весняна обрізка дерев і кущів

У травні в рослин активно рухається сік, через це обрізка у цей час небажана. Пошкодження повільно загоюються, а тривале виділення соку робить місця зрізів вразливими до інфекцій. Найкращий час для цієї процедури – рання весна, поки бруньки ще не набрякли.

Висадка розсади без попереднього загартування

Молоді рослини, вирощені в домашніх умовах, потребують особливої уваги перед висадкою у відкритий ґрунт. Розсада, яка не звикла до прямого сонячного світла, вітру та перепадів температури, достатньо легко хворіє, а іноді й повністю гине.

Перед пересадкою розсаду слід поступово загартовувати, виставляючи на свіже повітря протягом двох тижнів.

Популярне

Подібні новини