1. Декоративні злаки (овес вічнозелений, ковила, молінія)
Природна посухостійкість, адаптованість до відкритих просторів – переваги цих рослин, вони чудово виглядають у композиціях, добре поєднуються з камінням, деревами, квітами, особливого поливу не потребують навіть у липневу спеку.

2. Очиток (седум)
Очисток зберігає вологу в м’ясистих листках, мов кактус, підходить для рокаріїв, сухих схилів, кам’янистих ділянок, а догляд їй потрібен майже нульовий, рослина не боїться ні сонця, ні посухи, ні бідного ґрунту.
3. Лавандa
У лаванди є глибоке коріння і середземноморське походження, тому вона чудово переносить спеки, не любить перезволоження, потребує сонячного місця і дренованого ґрунту. Поливати, тільки при посадці.

4. Котовник
Рослина добре пристосована до бідних, сухих ґрунтів, вона трохи схожа на лаванду, але витриваліша та швидше росте. Сильного догляду вона не потребує регулярного поливу, швидко відновлюється після обрізки.
5. Чебрець (тим’ян)
Секрет виживання чебреця, в тому, що він природний мешканець сухих схилів, це ароматна, ґрунтопокривна рослина, яку можна і в кулінарії використати, а найцікавіше, чим менше поливів, тим ароматніше листя. Головне знати, що він не переносить перезволоження.

6. Юкка нитчаста
Секрет виживання цих рослин належить до їхньої посухостійкості Північної Америки, це декоративна рослина з мечоподібним листям і високими квітконосами. Головне, що полив потрібен лише при посадці, а потім жодних турбот.