Набридли перепади настрою погоди, тож вирощую мікрозелень на підвіконні – виростають справжні пучки здоровʼя

Мікрозелень можна вирощувати вдома без особливих зусиль! Експерти діляться найпростішим способом, який точно дасть свої плоди. Детальніше про нього розповідаємо далі.

Коли на городі ще мало роботи, а мати свіжу зелень завжди хочеться під рукою – виручає мікрозелень. Вона ще корисніша за звичайну зелень, адже в ній концентрація поживних речовин набагато більша. Як виростити справжню вітамінну “бомбу” у себе на підвіконні – розповідають експерти. І не відкладайте цей процес на потім, адже це набагато простіше, аніж може здатися на перший погляд.

Почніть з простого – вибору насіння. Як показує досвід, підійдуть і редис, і гірчиця, і броколі. Навіть буряк та кінза! Але експерти радять уникати насіння перцю та помідорів, адже їхні паростки містять речовини, які не просто несмачні, а можуть бути ще й шкідливими для здоровʼя. Перед посівом насіння потрібно замочити у теплій воді на 7-8 годин.

Садівники поділилися простим способом вирощування мікрозелені
Садівники поділилися простим способом вирощування мікрозелені

Контейнер можна взяти будь-який – чи пластиковий лоток, чи кришка від нього, або навіть кришку від торта чи лоток з-під суші. На дно покладіть ґрунт, кокосове волокно або навіть звичайну марлю, складену в декілька шарів. Обрану основу змочіть з пульверизатора, а потім рівномірно розподіліть на неї насіння й трошки притисніть. Після цього контейнер накрийте плівкою, щоб створити парниковий ефект.

Вже десь через 2-3 дні зʼявляться перші паростки. Тоді плівку можна зняти, а контейнер перенести вже на підвіконня. Далі мікрозелень поливайте вранці та ввечері з пульверизатора, але не дуже захоплюйтеся процесом, інакше замість зелені отримаєте “сюрприз” – плісняву. Вже на 5-7 день, коли паростки виростають до 5-7 сантиметрів, їх можна акуратно зрізати ножицями й додавати до страв.

Щоб зелень була на столі постійно, спробуйте висівати нову партію насіння кожні кілька днів. Таким чином ви завжди будете мати безперервний врожай! Особливо цікаво вирощувати мікрозелень різних культур у кількох контейнерах одночасно – так виходить смачний і корисний мікс для різноманітних страв. Спробуйте!

Популярне

Подібні новини