Багатьом із нас непросто уявити перший літній місяць без розкішних півоній у саду. Ця рослина має особливу популярність завдяки своїй красі та аромату. Попри недовге цвітіння, садівники обирають її для власного саду. Розмаїття сортів дає змогу створювати найкрасивіші композиції. Та існують популярні помилки, що можуть стати причиною поганого росту й відсутності цвітіння півоній.
Помилки у догляді за півоніями
Так, півонії не люблять глибоку посадку. Якщо коренева система заглиблена більш як на 3-5 сантиметрів, то рослина не буде цвісти – всі свої сили вона буде витрачати на ріст і розвиток стебла. Тоді кущі потрібно викопати, обрізати зайве коріння та пересадити, не заглиблюючи їх настільки.

Нестача сонця – також проблема для півоній. Рекомендовано садити рослину там, де сонце освітлює ділянку щонайменше протягом 5-8 годин на добу. Тінь від будинку, дерев чи господарських будівель не дасть рослині зацвісти. Краще з розумом обирати ділянку для квітки, аби потім насолоджуватись цвітінням.
Перенасичення ґрунту добривами стане не менш згубним, ніж взагалі відсутність удобрення. Експерти радять знайти так звану “золоту середину” – вносити достатню кількість підживлення, але й не перестаратись із ними.

Півоніям потрібна обрізка та регулярне омолодження. Для закладання бруньок на наступний рік потрібно обов’язково обрізати квітку. Під час сезону треба видаляти тільки сухі квітки з частиною пагонів до 5 см від бруньки. Обрізати кущі радикально під корінь потрібно до вересня – не пізніше.