У теплу пору року зʼявляється не лише зелень на деревах, а й незвані “гості” у саду. Комахи-шкідники здатні зіпсувати чималу частину врожаю, якщо вчасно не звернути на них увагу і не почати діяти. Але й бігти по хімію одразу – не найкраще рішення, особливо в той період, коли дерева цвітуть або вже завʼязали плоди. У таких випадках старий перевірений метод працює краще за будь-які інсектициди. І найприємніше – ви зможете і стрес зігнати, і комах позбутися.
Суть полягає в тому, що більшість комах потихеньку повзають гілками – туди-сюди, а тримаються дуже ненадійно. Але варто трохи потрусити дерево – і вони сиплються додолу, як груші восени. Саме цим і користуються досвідчені городники. Замість того щоб обробляти дерева препаратами, вони просто струшують комах. Роблять це рано вранці або у вечірні години, коли спека вже спадає, а шкідники ще не надто активні.

Під кожне дерево варто підстелити білу тканину або газету – на світлому фоні добре видно всіх “падалиць”. Потім легенько, без фанатизму, постукати палицею по гілках. Не по стовбуру, щоб не пошкодити дерево, а саме по гілках, щоб почало трястися листя. За мить комахи почнуть падати, і їх одразу можна зібрати. Збирайте шкідників і кидайте у відро з водою, щоб вони вже не вибралися. І діло – зроблено!
Не варто забувати, що цей метод не передбачує використання жодної хімії, а тому, бджоли, які активно “трудяться” у саду, залишаться цілими й неушкодженими. А врожай не вбере у себе жодної краплі стороннього розчину. До того ж, це ще й безпечно для дітей та домашніх тварин, які бігають на городі. Можна не боятись, що хтось випадково торкнеться листя після обробки.
Цей метод не новий, але чомусь часто про нього забувають, а молоді дачники навіть й не чули. Часом найпростіше рішення – найкраще. І коли за день-другий на тканині під деревом назбирається купа дрібних пожирателів врожаю, сумнівів у його ефективності не залишається. Тож варто згадати досвід старших поколінь і час від часу брати до рук палицю, замість чергової пляшки з препаратами.