Сусідка аж зубами “скрегоче”, коли бачить розміри мого буряка – ділюся своїм фірмовим методом вирощування

Якщо вирощувати буряки так, як рекомендують городники, перші результати можна побачити вже за місяць після висадки розсади. Буряки виростають круглі, великі - по 10-12 см у діаметрі. 

Щоб виростити буряки не просто великі, а ще й цукристі, а не ті, що походять на кормові, городники радять звернути увагу на сам принцип догляду за рослинами. Секрет у тому, щоб змінити стандартний підхід і застосувати одразу кілька простих, але ефективних прийомів.

Почати варто з підготовки насіння. Замість того, щоб сіяти його одразу у відкритий ґрунт, буряки краще попередньо проростити. Просто замочіть насіння на 12 годин у зольному розчині (на 1 л води 1 ст. л. золи). Потім висівайте насінини у легкий пухкий субстрат у торфʼяні горщики. У момент пересадки на грядку сіянці вже мають по два-три справжні листочки – це дозволяє виграти щонайменше тиждень у розвитку.

Городники розповіли як виростити великі й солодкі буряки
Городники розповіли як виростити великі й солодкі буряки

Наступний крок – правильна послідовність у підживленнях. Вона має значення і для розміру, і для смаку коренеплоду. Приблизно через тиждень після висадки у відкритий ґрунт буряки можна полити настоєм кропиви. Для цього на 10 літрів води беруть кілограм зеленої маси і залишають бродити на кілька днів. Такий настій насичує землю азотом, що сприяє нарощуванню міцної та здорової гички.

Далі, приблизно через десять днів, час вносити деревну золу – склянку золи розводять у відрі води й виливають під корінь. Це джерело калію, що відповідає за утворення великого, щільного коренеплоду. А ще через тиждень-півтора буряки потрібно обприскати борною кислотою (на 10 л води потрібно 2 грами). Така обробка захищає від порожнин усередині буряка і додає маси.

Про правильний полив також не варто забувати. У перші два тижні після висадки рослини поливають через кожні 3 дні. Потім графік змінюється – раз на тиждень, або навіть рідше. Таке зменшення частоти спонукає буряк активно рости вглиб, формуючи великий плід, аби самостійно добувати вологу. А щоб ґрунт не перегрівався та не пересихав, його вкривають соломою.

Популярне