Отримати з однієї грядки вдвічі більше картоплі – завдання не з розряду фантастики, а цілком реальна мета для тих, хто готовий звернути увагу на перевірені методи й застосувати їх на своїх грядках. Професіонали своєї справи давно знають, що процес починається ще до того, як бульба опиниться в землі. І найголовніше – не ігнорувати підготовчий етап.
Щоб картопля не просто зійшла, а принесла по-справжньому щедрий врожай, її спершу потрібно проростити. Кожну пророщену бульбу потрібно розрізати навпіл так, щоб на кожній частині залишились вічка. Зріз одразу потрібно обробити золою. Цей простий прийом змінює все. Зола захистить картоплю від загнивання і допоможе кущам на перших етапах росту. У її складі є всі мікроелементи, без яких не буде ані сильного коріння, ані великих бульб.

Оброблені половинки готові до посадки у землю, але і земля теж повинна бути готова до такого відповідального моменту. Якщо ґрунт важкий, погано пропускає повітря і вологу, нічого хорошого з того не буде. Саме тому грядки варто попередньо перекопати, видалити бурʼяни, розпушити, а заодно збагатити перегноєм чи компостом.
Та не варто забувати про ще один важливий нюанс – кислотність. Якщо ґрунт кислий, картопля буде слабшою, часто хворітиме і дасть мізерну кількість бульб. Тож перед посадкою перевірте рівень pH і, якщо потрібно, внесіть крейду, доломітове борошно чи ту ж саму золу. Так створюється сприятливе середовище для росту.
Ну і як не згадати про полив? Тут також є кілька нюансів. Якщо вологи не вистачає, то врожай буде дрібним. Якщо води надто багато – почнеться гниття. Тому важливо ловити ідеальний баланс: земля має бути вологою, але не перетворюватися на болото. У спекотні дні без поливу не обійтись, але й у дощову пору потрібно слідкувати, аби вода не застоювалась.