Вирощувати капусту значно складніше, ніж може здаватися. То головки не формуються, то вони дрібні, а якщо все добре з формуванням і розміром, то їх починають псувати шкідники. Для перших двох проблем існують добрива. Зі шкідниками ж можна й треба боротися різними городніми хитрощами та спеціалізованими засобами.
Білокрилка найбільш активна, коли тепло. Помітити її нескладно: маленькі білі метелики на зворотному боці листя виділяються на фоні рослини. А ще вони починають злітати, щойно ви їх потурбуєте. Вони не лише висмоктують з рослини соки, а ще й залишають на капусті наліт, через що рослини отримують менше світла та можуть вкриватися грибком. Найкраще проти них працюють спеціалізовані засоби. Наприклад, “Теппекі” або аналоги.

Якщо ж на головках з’являються дірки, то найімовірніше проблема в гусені, личинках капустяної молі чи мухи або слимаках. Проти них непогано діють народні методи. Наприклад, цибулеве лушпиння. Всього 250-300 г потрібно розвести в 5 л кип’ятку й обприскати рослини. Також гарно працює настій золи (склянка) та дігтярного мила (40 г). Води потрібно стільки ж. Настоюється цей засіб протягом доби, а потім ним обприскуються рослини.
Також можна використовувати настій часнику чи перемеленого цибулевого лушпиння з господарським милом. Це дієвий натуральний засіб, який працює і проти білокрилки, і проти гусені, і проти інших шкідників. Від слимаків на грядках можна позбутися за допомогою пива. Для цього достатньо закопати наполовину заповнений стакан з ним таким чином, щоб краї були на рівні землі. Запах пива приваблює слимаків і вони потраплять у пастку.