Болото під ногами, а не город? У мене й за таких умов росте! Все завдяки 1 сільському трюку

У сьогоднішній статті ви дізнаєтесь, як підтримати рослини навіть у складних умовах – коли земля перезволожена, все навколо "квакає", а дощі не припиняються.

У таких ситуаціях господині радять простий, але дуже ефективний спосіб, який допоможе врятувати майбутній урожай, навіть якщо город нагадує болото.

Коли ґрунт перенасичений вологою і холодний, коріння рослин починає задихатися. Аби підтримати їх у такий момент, радять провести альгалізацію – тобто внести у ґрунт киснеутворюючі водорості, наприклад, хлорелу. Вона забезпечує доступ повітря до коренів, покращує кореневе дихання та дає рослинам шанс дочекатися кращих погодних умов.

Хлорелу зазвичай вирощують у домашніх умовах у вигляді суспензії. Потім її просто розливають на поверхню ґрунту навколо рослин. Якщо земля ще здатна трохи вбирати вологу, можна також скористатися аптечним перекисом водню. Господині радять додавати 150 мл 3% перекису на 10 літрів води й поливати кожну рослину приблизно по пів літра цього розчину. Це насичує ґрунт киснем і допомагає корінню “дихати”, навіть коли вся ділянка сильно перезволожена.

Експерти розповіли, як врятувати рослини на городі у складних умовах
Експерти розповіли, як врятувати рослини на городі у складних умовах

Таку процедуру можна повторювати кожні 2–3 дні, поки не покращиться погода. Якщо при внесенні перекису ґрунт “шипить” і утворюються бульбашки – це дуже хороший знак. Це означає, що в землі є активні мікроорганізми, які допомагають звільняти кисень. Якщо ж реакції немає – тоді обов’язково варто додати мікробні препарати. Вони значно покращують ефективність цієї процедури.

У періоди затяжних дощів рослини також часто страждають від залізодефіциту. Тож варто обприскувати листя спеціальними залізовмісними розчинами – це абсолютно сумісно з хлорелою та перекисом водню.

Коли дощі закінчаться, земля трохи підсохне – тоді вже можна розпушити ґрунт і провести азотне підживлення. А поки що варто скористатися натуральними та доступними засобами, які допоможуть зберегти рослини живими й сильними.

Як бачимо, навіть за найскладніших умов город можна врятувати. Головне – діяти вчасно, не лінуватись і пам’ятати, що природа завжди відгукується на турботу.

Популярне