Коли в кінці червня малина відцвітає і починають наливатися перші ягідки, настає найважливіший момент. Саме зараз вирішується, якими саме будуть ягоди – дрібними і кислуватими чи великими, щільними і по-справжньому солодкими. Досвідчені садівники знають секрет – у цей час малині потрібен особливий “делікатес” у вигляді калійної селітри.
Це добриво містить два важливі елементи: калій (майже половину складу) і азот. Але не звичайний азот, який може викликати бурхливий ріст листя, а його особливу форму, що швидко засвоюється, не заважаючи плодоношенню. Калій відповідає за головне – він направляє всі соки рослини на накопичення цукрів у ягодах, роблячи їх солодшими і більш щільними. Це добре, бо ягоди не будуть перетворюватися на “кашу” після збору.

Найкращий момент для такої підживки – коли основна маса завʼязі досягла розміру дрібного горошку. Зазвичай це кінець червня – початок липня. Для приготування розчину треба взяти десь 20-30 грамів калійної селітри (це приблизно півтори-дві столові ложки) і розвести у десяти літрах води.
Перед внесенням малинник треба добре полити звичайною водою, а потім ретельно полити отриманим розчином під корінь, намагаючись не потрапити на листя і ягоди. На один погонний метр ряду треба дати ціле відро розчину, а для окремих кущів – по 5-7 літрів під кожен дорослий кущ.
Якщо літо прохолодне і у прогнозі погоди суцільні дощі, то така підживка – ідеальне рішення, бо за таких умов отримати солодку та смачну малину – той ще “квест”. Щодо частоти підживлення – одного разу цілком достатньо, щоб суттєво покращити якість врожаю. Садівники помітили, що надмірна кількість може тільки зашкодити, тому робимо все виключно за перевіреною схемою! Бажаємо успіхів!