Не відходи, а цінні ліки від фітофтори: 2 жменьки у відро – і кум-агроном збирає по 15 кг томатів із 1 куща

Фітофтора – справжній головний біль для багатьох дачників, адже вона здатна швидко звести нанівець увесь урожай томатів. Але, на щастя, є простий спосіб зупинити її без застосування дорогих засобів.

У цьому матеріалі агрономи із багаторічним досвідом розповіли садівникам та городникам, чим найліпше лікувати фітофтору на томатах.

Мабуть, ні для кого не секрет, що фітофтора томатів може із легкістю знищити абсолютно всі рослини на грядці. До того ж, ризики зараження зростають у кілька разів, якщо влітку достатньо часто йдуть дощі, адже саме в таких умовах ця популярна грибкова інфекція розвивається найактивніше.

Зазвичай збудник захворювання поширюється блискавично, тому вже при перших ознаках ураження необхідно обов’язково розпочати ефективне лікування для того, щоб швидко врятувати увесь дорогоцінний урожай.

Агрономи розповіли, чим найкраще лікувати фітофтору на томатах
Агрономи розповіли, чим найкраще лікувати фітофтору на томатах

Які головні ознаки фітофторозу?

За словами фахівців, на фітофтороз, як правило, вказують наступні основні ознаки: коричневі плями на стеблах і листі, всихання листя, плями на томатах та неприємний запах від плодів.

Чим найкраще лікувати фітофтору на томатах?

Як стверджують досвідчені агрономи, на ранніх стадіях із фітофторою можна легко впоратися за допомогою доступних народних засобів. Для цього вам потрібно взяти лише дві жменьки лушпиння цибулі, залити його одним відром води та залишити орієнтовно на одну добу в темному місці. Наступного ранку готовий настій необхідно буде процідити через марлю чи сито, перелити його в лійку та внести під корінь томатів.

Повторити таку процедуру радять через десять днів для того, щоб точно закріпити результат. Як пояснили експерти, фітонциди й антисептики, які містяться в лушпинні, придушать ріст і розвиток бактерій, а також якісно знищать грибки. Тож уже буквально за два тижні кущі помітно зміняться: листя стане більш зеленим, плоди – дуже пружними, а стебла – неймовірно міцними та сильними.

Популярне