Мова йде про просту, але надзвичайно ефективну речовину, яку ще називають “білим сипучим золотом” для городу, це – звичайна харчова сода, так, саме сода може суттєво вплинути на ріст і здоров’я томатів. І не дивуйтесь: це не народна вигадка, а перевірений багатьма городниками метод, який допомагає:
- запобігти гнилі;
- боротися з грибковими хворобами;
- покращити смак томатів – вони стають солодшими;
- нейтралізувати кислотність ґрунту, яка часто гальмує розвиток рослин.
Як застосовувати соду

Обприскування
Розчиніть 1 столову ложку соди в 5 літрах води, додайте 1 чайну ложку рідкого мила (для прилипання) і обприскайте кущі – по листю, з обох боків, робити це можна 1 раз на 10 днів, особливо в період дощів.
Полив під корінь
Слабкий содовий розчин (1 чайна ложка на 5 літрів води) допомагає захистити корені від грибків та зупинити розвиток гнилі. Поливати слід не частіше 1 разу на 2 тижні.
Це ефективно, бо сода створює лужне середовище, в якому грибки не можуть розвиватися. Це особливо важливо у вологу погоду, коли томати часто потерпають від фітофторозу та плямистостей. А ще сода допомагає корінню краще засвоювати корисні речовини з ґрунту.

Не дарма ті, хто регулярно застосовує цей метод, жартують: “Готуйте великі мішки – урожай буде як у кіно” Помідори визрівають соковитими, міцними, не гниють і не тріскаються, а ще, з приємною солодкуватістю, яку так цінують на ринку.
Отже, іноді найефективніші засоби – це не дорогі препарати, а те, що стоїть у вас на кухонній полиці, біле сипуче золото – ваш союзник у боротьбі за рекордний урожай!