Мої огірки зеленіють навіть у люту спеку: підживлення без запаху, а діє на 100% – дякую бабусі за науку

Щоб огірки плодоносили рясно навіть у спеку, не обов'язково використовувати дорогі засоби. У цій статті садівники поділилися доступним підживленням, яке допоможе підвищити врожайність цієї культури.

Садівники, які тривалий час займаються вирощуванням огірків, знають купу секретних прийомів, які дозволяють отримати щедрий урожай цієї популярної городньої культури. Один із таких незамінних прийомів – застосування подрібненої яєчної шкаралупи.

Виявилося, що яєчна шкаралупа є справжнім джерелом корисних речовин для огірків. Головний компонент шкаралупи – карбонат кальцію, який потрібний рослинам для правильного формування та зміцнення стебел, листя і кореневої системи. Дефіцит кальцію може спричиняти уповільнення росту, викривлення стебел та інші проблеми, з якими стикається величезна кількість городників.

До того ж, шкаралупа яєць містить фосфор та інші мікроелементи, вкрай важливі для живлення і розвитку огірків. Її подрібнені частинки механічно впливають на ґрунт, поліпшуючи його структуру та аерацію, що також позитивно впливає на ріст рослин.

Ще одна важлива властивість яєчної шкаралупи – здатність відлякувати “непроханих гостей”. Гострі краї шкаралупи подразнюють і відштовхують різноманітних садових шкідників, наприклад таких, як слимаки, равлики тощо. Вони намагаються обходити грядки, посипані яєчною шкаралупою.

Садівники поділилися простим, але ефективним способом підвищити врожай огірків
Садівники поділилися простим, але ефективним способом підвищити врожай огірків

Як правильно використовувати яєчну шкаралупу для огірків?

Досвідчені садівники та городники радять ретельно подрібнювати шкаралупу яєць (до стану дрібного порошку) і періодично розсипати її навколо основи кущиків огірків. Особливо важливо робити це після дощу або поливу, коли ґрунт вологий. Саме в цей час кальцій та інші елементи набагато краще засвоюються рослинами.

Багато дачників також додають яєчну шкаралупу в лунки під час посадки огірків або змішують її із землею перед посівом насіння. Такий прийом допомагає забезпечити рослини всіма необхідними поживними речовинами ще із самого початку.

Тож наступного разу, побачивши на сусідній грядці незвичний білий “пісок” навколо огірків, не слід дивуватися – це просто хитрий дачний секрет, який допомагає отримати великі та здорові плоди.

Популярне