Білокрилка на вигляд дрібна комаха, яка схожа на звичайного метелика. Але вона вовк у шкурі вівці і завдає великих проблем на городі, особливо капусті. Вона зʼявляється непомітно, а шкодить зі швидкістю світла — листя капусти починає жовтіти, в’янути, покривається липким нальотом, а потім грибком. Якщо не реагувати, про врожай капусти можете забути, бо білокрилка висмокче з неї всі соки.

Щоб не допустити навали білокрилки, городники давно придумали спосіб, який не вимагає хімічної обробки. Молоді качани вдягаються в спеціальні шапочки, які легко пропускають повітря і полив, але не дозволяють комасі дістатися до листя.
Можна взяти звичайні медицинські шапочки з аптеки, але зараз стали продаватися спеціальні шапочки саме для капусти. Шапочку ставлять одразу, як тільки починає формуватись качан, і тримають до кінця літа.

Якщо білокрилка вже зʼявилась, треба одразу діяти. Першим кроком має бути промивання качанів водою під напором. Особливу увагу приділяють зворотній стороні листя, бо саме там комаха відкладає яйця.
Потім капусту обприскують настоєм часнику, для приготування якого беруть 100 грам подрібненого часнику, заливають літром гарячої води і дають настоятись 24 години. Настій проціджують і обприскують ним качани. Розчин має різкий запах і білокрилка не наближається до капусти. Тож якщо вашу капусту вже атакують ці ненажери, якомога швидше обробіть качани та вдягніть їх у шапочки — це допоможе зберегти врожай цілим.