У липні томати уже менш активно нарощують зелень, хоча продовжують рости, але починають зав’язувати плоди та готуватися до їх формування. Тому у цей період кущам потрібно багато поживних речовин. І бажано, щоб кущі могли отримувати їх швидше. Але цього не буде, якщо мікрофлора у ґрунті недостатньо активна чи коріння томатів надто слабке. В обох випадках розв’язати проблему допоможе проста та дешева дріжджова підживка.
Дріжджі майже не містять поживних речовин, але зате дуже добре впливають на коріння, тому воно починає краще засвоювати те, що вже є в землі. А ще вони роблять активнішими мікроорганізми в ґрунті, які розкладають добрива на більш доступні для рослин елементи. Тож інші підживлення томатам треба давати разом з дріжджами. Особливо це калій та кальцій, бо через використання дріжджів їхня концентрація в землі трішки зменшується.
Для приготування підживки можна брати суші та живі дріжджі. Зазвичай беруть перший варіант. Треба 2 звичайних пакетики. Це приблизно 20-25 грамів. Якщо використовуєте живі дріжджі, то 60-80 г. Дріжджі необхідно розчинити у відрі теплої води. Щоб процес пішов швидше, можете додати трішки цукру, але це не обов’язково. Залиште розчин настоюватися на 2-3 години. Після цього поливайте по 1-1.5 л під кожен кущ по вологому ґрунту.
Оскільки дріжджі — це просто стимулятор, а не повноцінне добриво, то без інших підживок ефекту вони не дадуть. Готуйте також настої з золи, компосту, кропиви, суперфосфату, калійної селітри тощо. Дріжджі ж давати помідорам можна не частіше одного разу на 12-15 днів. І обов’язково після поливу звичайною водою. Це стосується й решти рідких добрив, бо після попереднього зволоження грядок вони краще засвоюватимуться росинами.