Звісно, неповторне цвітіння лілій захоплює практично кожного, тож величезна кількість садівників та квітникарів прагне висадити цю прекрасну рослину на своїх клумбах. Але, як відомо, для дійсно якісної бутонізації лілія вимагає правильного догляду, який зазвичай передбачає не тільки підживлення, а ще й полив.
Зокрема, досягти гарного розвитку лілій не вдасться за умови надмірної вологості або ж пересушеного ґрунту, оскільки така рослина потребує помірного поливу. Через нестачу вологи квіти можуть почати всихати, а під час надмірного поливу зростає ризик грибкових захворювань. Експерти рекомендують використовувати теплу воду, а також вносити її лише під корінь. Після процедури слід розпушити ґрунт навколо кущів.
За словами досвідчених квітникарів, абсолютно будь-який сорт лілій дуже добре реагує на фосфорно-калійні добрива, адже вони не лише сприяють яскравому цвітінню, але ще й готують рослину до майбутньої зими. Деякі садівники використовують як підгодівлю зольний розчин, для приготування якого вам знадобиться 200 грамів згорілих залишків деревини та 10 літрів води.

Окрім того, як підживлення також слід застосовувати розчин комплексних добрив. Для цього необхідно додати у 10 літрів води 10 грамів суперфосфату і 20 грамів сульфату кальцію. Далі потрібно розмішати всі компоненти до повного розчинення, після чого провести полив під кущ. Очікується, що вже буквально за кілька тижнів після підживлення ви не впізнаєте свої лілії – їхнє цвітіння затьмарить навіть троянди!
На замітку:
Як правило, для нормального розвитку ліліям цілком достатньо п’яти-семи годин прямого сонячного світла. Для того, щоб помітно продовжити період цвітіння, краще висаджувати лілії в місцях, де в середині дня спостерігається легка півтінь.