Чи знаєте ви хоча б одного городника, якому було б все одно, скільки виросте огірочків на його грядках? Усі дачники борються за свої зеленці, дбайливо піклуються про кущі й готові робити усе, щоб отримати смачні, солодкі та соковиті овочі. Але щоб урожай не зупинився на пів дорозі, треба трохи попрацювати. В липні рослині вже не так потрібен азот, як на початку літа. Натомість більше користі буде від калію, фосфору та мікроелементів.
Досвідчені городники радять не обмежуватися лише однією підживкою. За липень бажано дати огіркам щонайменше дві живильні порції добрив. На самому початку місяця підійде проста суміш: одну столову ложку нітрофоски розчиняють у відрі води й поливають під корінь. Цього вистачить, щоб підтримати силу куща, поки він формує нові завʼязі.

Далі, приблизно за два тижні, роблять другу підживку. Цього разу – з коровʼяком. Тут вже буде два інгредієнти і вода. Половину літра рідкого гною треба розбавити у відрі води й додати туди ще одну ложку сульфату калію. Цей розчин зміцнює рослину, допомагає формувати соковиті плоди та ще й підвищує стійкість до спеки й хвороб.
А от вже на початку серпня можна зробити обприскування по листю. Для цього візьміть по столовій ложці суперфосфату та сірчанокислого калію, розведіть все це діло у 10 літрах води та обробіть кущі по листю. Така обробка допоможе рослині “дихати” повним життям аж до самого кінця сезону. І що найприємніше – у сусідів вже кінець сезону, а у вас повні відра зеленців.
Деякі городники пропускають серпневу обробку кущів із суперфосфатом, а роблять натуральний розчин із кислого молока чи сироватки. Розводять молочний продукт із водою у пропорції 1 до 3. Таке підживлення захищає рослину від хвороб, головне – не переборщити із кількістю.