Гусениці одні із найнебезпечніших шкідників для саду та городу. Вони швидко з’являються, ще швидше розмножуються, а за декілька днів можуть знищити як листя на плодових деревах, так і фрукти, і врожай на грядках. Особливо часто вони атакують капусту, сливу, яблуні, груші, та навіть перець.
Багато хто опускає руки і береться за магазинну хімію, але не всі хочуть обробляти сад чи город отруйними препаратами. Тому досвідчені городники і садівники давно користуються одним дуже простим, але ефективним народним методом.
На 1 літр води додають 1 столову ложку харчової соди та 1 столову ложку рідкого мила. Якщо обробляється велика площа, пропорції відповідно пропорційно збільшуються, на 10 літрів води беруть 10 ложок соди і 10 ложок мила. Все ретельно перемішують, заливають у обприскувач і обробляють ті рослини, на яких з’явилися гусениці.

Після контакту з таким розчином у гусениць виникає подразнення слизових оболонок, вони гинуть, і нові особини перестають з’являтися, оскільки завдяки милу сода прилипає до листя і кожна нова зміна шкідників одразу гине. Розчин треба наносити рясно, на всі сторони листа, бо там де він не попаде гусінь і підгризе.
Але зловживати теж не варто, такий засіб не рекомендується використовувати частіше одного разу на 10 днів, бо сода це лужна речовина і вона може поступово змінювати кислотність ґрунту. Засіб можна використовувати на тільки на плодових деревах, а і на городі, особливо на капусті. Також це було профілактика не тільки гусені, а й слимаків.