Змішую 2 інгредієнти з кухні – і пригощаю огірки у липні: плодоносять “хвилями”, коли в сусідів грядки пусті

Іноді найпростіші інгредієнти можуть зробити з рослинами те, що не під силу магазинним засобам. Досвідчені городники пропонують приготувати розчин, який стане у нагоді всім, хто вирощує огірки.

Липень – це той час, коли огірки на городі можуть показати свій “характер”. Зазвичай саме в середині літа городники помічають, що плоди стають меншими, а кущі виглядають виснаженими і перестають радувати гарним урожаєм. Але де наші не пропадали? Кмітливі дачники знають, як з двох простих інгредієнтів наколотити диво-розчин, що допоможе кущам.

Для початку підготуйте ємність – якесь відро чи таз, налийте туди 10 літрів води, потім у воду додайте 1 столову ложку соди. Добре розмішайте і додайте ще 50 мл столового оцту (не есенцію, а саме оцет). Ця пекельна, на перший погляд, суміш має неочікувано позитивний вплив на рослини. Та варто робити обробку таким розчином лише вранці, щоб ефект був позитивний, а не навпаки.

Городники поділилися рецептом липневого підживлення огірків
Городники поділилися рецептом липневого підживлення огірків

Сода часто виручає господинь на кухні, в побуті та і на городі. Тут вона допомагає зменшити кислотність ґрунту, створюючи більш комфортні умови для огірків. Це важливо, бо багато городників помічають, що кислий або забруднений ґрунт часто гальмує розвиток рослин і призводить до того, що зеленці дрібнішають або гірчать. Розчин соди з оцтом одночасно виконує роль легкого дезінфікуючого засобу, який зменшує ризик поширення грибкових інфекцій.

А от старий-добрий оцет у складі розчину, хоч і здається трохи недоречним, насправді ж виступає своєрідним активатором росту. Він стимулює обмінні процеси в рослинах, допомагає їм краще засвоювати поживні речовини з ґрунту і підтримує загальний імунітет. За рахунок цього огірки починають рости швидше й навіть частіше формують завʼязі.

Обробляти огірки цим розчином краще десь раз на тиждень протягом усього липня. Після першої ж процедури можна помітити, що перша “порція” огірочків дозріває, за нею слідує друга, і так продовжується до кінця сезону. Спробуйте самі!

Популярне