Кожного літа огірки хворіли, поки не спробувала поливати відваром із цих бур’янів: урожай тепер рясний

Кожного літа відбувалося з огірками одне й те саме: огірки квітнуть, а далі - жовті листя, плями, гниль, і замість хрумкого врожаю - кілька перекручених плодів.

Всі городники, які стикалися з такими проблемами, точно пробували змінювати сорти, місця посадки, купували мінеральні добрива – нічого не давало стабільного результату. І лише коли тітка з села порадила поливати огірки відваром із бур’янів, усе змінилось. Тепер збираємо врожай ледь не щодня, і без жодної хвороби.

Городники поділилися липневим підживленням огірків
Городники назвали дієвий відвар для здорових огірків

Що це за бур’яни? Основний компонент – хвощ польовий, цей непоказний бур’ян має потужні антисептичні властивості, багатий на кремній, який зміцнює клітини рослин і допомагає протистояти грибковим захворюванням. Також у відвар можна додати трохи чистотілу та лопуха – вони підсилюють протигрибкову дію.

Як приготувати відвар

  • Нарвати 300-400 г хвоща (можна з додаванням інших бур’янів).
  • Залити 5 літрами води.
  • Поставити на слабкий вогонь і кип’ятити 20-30 хвилин.
  • Настояти ще добу під кришкою, процідити.
  • Після цього відвар розводять водою у пропорції 1:5 і використовують для поливу під корінь або обприскування по листю.

Як цей метод діє

П-перше, він зміцнює імунітет рослини, захищає від борошнистої роси, пероноспорозу та гнилі, також стимулює ріст і зав’язь, після поливу огірки ростуть рівні, хрумкі, не гірчать.

Коли застосовувати

Перший раз – коли огірки мають 3-4 справжніх листки, потім, кожні 10 днів, особливо після дощів або похолодання, для профілактики хвороб можна обприскувати по листю вранці або ввечері.

Експерти пояснили, як правильно розрихлювати ґрунт навколо огірків для високої врожайності
Городники назвали дієвий відвар для здорових огірків

Тож, тепер, замість хворобливих кущів, маємо суцільну зелену стіну з огірками, рослини міцні, листя не жовтіє, а плоди, щодня по відру з кількох грядок, й головне,  без хімії, усе натуральне. Тепер бур’яни з городу йдуть не на смітник, а в роботу – на користь.

Популярне