У кожного, хто садив моркву, хоч раз траплялась ситуація, що виростає не розкішний 30-ти сантиметровий коренеплід, а казна-що. Інколи городники через це перестають садити моркву, бо це марно витрачений час та сили, і попри всі старання вона виростає дрібна і крива. Проблема тут часто не в самій моркві, а в тому, чого їй не вистачає під час росту.

Щоб морква росла рівною, соковитою й великою, їй потрібно дати правильне підживлення. І зробити це треба вчасно, наприкінці червня-початок липня, бо саме в цей період коренеплід активно формується і морква починає наливатися вологою, та набирати смак.
Досвідчені городники для цього використовують суміш трьох мінеральних добрив — на 10 літрів води розчиняють 20 грам калійної селітри, 15 грам сечовини (він ще називається карбамід) і 15 грам подвійного суперфосфату.

Калій відповідає за солодкість і щільність коренеплоду, фосфор за його активний розвиток , а азот допомагає моркові наростити зелену масу, якщо його давати його в помірній кількості. Поливати таким розчином краще після звичайного зволоження ґрунту, раз на 10-14 днів. Таке підживлення треба вносити під корінь, не по листу.

Городники діляться, що саме такий розчин допомогає уникнути пустот всередині, або як ще їх називають повітряних карманів. Коренеплід набуває вираженого солодкого смаку, а також добре зберігається впродовж тривалого часу, без втрати щільності структури.