Перець “завис” на зеленому? Додала 1 підживлення з аптечки – і плоди дозріли всі до одного за 5 днів

У сьогоднішній статті ви дізнаєтесь, що потрібно перцю в період активного росту та дозрівання плодів. Розберемося, чим підживлювати, на що звернути увагу і як уникнути поширених проблем.

За словами дачників, у цей період плоди вже масово сформовані, більшість із них – у фазі технічної стиглості. Це означає, що вони вже великі, але ще зелені. У такому вигляді їх часто використовують для салатів. Якщо дати їм дозріти, перець набуває свого остаточного кольору – у сорту “Gemini”, наприклад, це насичений жовтий з дуже товстими стінками.

На цьому етапі перець потребує зовсім інших підходів у догляді. Основне зростання вже зупинилося, тому надлишок азоту не потрібен. Навпаки, у цей період культура особливо чутлива до нестачі калію та кальцію. Калію потрібно навіть більше, ніж томатам. А от азоту має бути зовсім небагато – рослина вже не нарощує зелену масу, а всі сили спрямовує на розвиток і дозрівання плодів.

Городники радять у цей період обирати підживлення на основі сульфату калію, оскільки хлор у добривах перець переносить дуже погано через ніжну кореневу систему. Підійдуть як кореневі, так і позакореневі підживлення. Зручним варіантом буде комплексне добриво з формулою NPK 3:11:38 – три частини азоту, 11 фосфору та 38 калію. Таку пропорцію легко знайти у готових засобах або змішати самостійно, якщо є базові добрива – наприклад, сульфат калію, суперфосфат і трохи карбаміду (але дуже обережно, щоб не стимулювати надмірний ріст).

Якщо рослина не цвіте або перестала рости нові пагони – це нормальна поведінка. Після періоду плодоношення перець може взяти “паузу”, а потім знову піти в ріст, якщо умови дозволяють. Зазвичай у теплицях друга хвиля плодоношення теж встигає дозріти.

Експерти розповіли, чим підживити перець в період активного росту
Експерти розповіли, чим підживити перець в період активного росту

Окремо варто згадати про мікроелементи. Якщо на листі помітні світлі плями між жилками або пожовтіння з зеленими прожилками – це ознака нестачі магнію. А от якщо на плодах з’являються гнилі плями, особливо біля верхівки, – це свідчить про дефіцит кальцію. Такі плями не є ознакою хвороби, це саме харчова проблема.

Дачники попереджають: не можна змішувати в одному баку кальцієву селітру та сульфат калію – утворюється нерозчинний осад, який забиває обприскувач і не дає результату. Кальцій і калій потрібно вносити окремо, з перервою хоча б у кілька днів.

Якщо потрібно діяти швидко, можна використовувати комплексні добрива з кальцієм і бором у хелатній формі. Наприклад, препарати типу “Brexil Ca” добре працюють, бо містять мікроелементи, які рослина засвоює одразу після обробки. Такі добрива ідеально підходять для екстреної корекції дефіциту. Якщо ж спеціалізованого засобу немає, можна взяти будь-яке добриво з мікроелементами, головне – щоб воно було в хелатній формі.

Експерти розповіли, чим підживити перець в період активного росту
Експерти розповіли, чим підживити перець в період активного росту

Ще один важливий момент – полив. За словами дачників, перець дуже вологолюбна культура. Йому потрібно постійно підтримувати вологу в ґрунті. Особливо в спеку, коли вода випаровується швидко, поливати доводиться часто. У теплиці, попри менше випаровування, температура вища, тому сухість настає ще швидше. Рекомендована норма – близько 5 літрів на квадратний метр.

На завершення хочемо побажати вам міцних і здорових рослин, смачних перців та гарного настрою. Пам’ятайте: правильне підживлення, уважність до дрібниць і своєчасний полив – запорука гарного врожаю.

Популярне