Кум-агроном кидає 1 ст. л. у воду і ллє в землю: буряк солодкий, як мед – 1 ефективний трюк на липень

Буряк дуже часто виростає несолодким і водянистим. Але, на щастя, цей один простий літній трюк із доступним засобом допоможе зробити його соковитим, щільним та смачним – без зайвих витрат і зусиль.

Як правило, саме у розпал літа величезна кількість садівників та городників надзвичайно часто стикається з проблемою прісного та водянистого буряка, незважаючи на належний догляд. Головна причина цього неприємного явища може критися в неправильному живленні коренеплодів.

Так, наприклад, за словами досвідчених агрономів, одним із найпростіших і перевірених часом способів, який допоможе зробити буряк значно соковитішим та солодшим, є підгодівля звичайною кухонною сіллю.

Як пояснили фахівці, натрій, який міститься в солі, швидко й ефективно активізує обмін речовин у рослині, чудово поліпшує засвоєння глюкози та помітно підвищує тургор клітин, завдяки чому буряк стає щільнішим і смачнішим. Вносити сіль потрібно в липні, у період активного росту та формування м’якоті.

Для підживлення слід розчинити одну столову ложку звичайної кухонної солі в десяти літрах відстояної води. Отриманий розчин необхідно дуже обережно вилити у міжряддя, уникаючи потрапляння на листя та шийку коренеплоду. Зазвичай витрата такого засобу становить приблизно одне відро на погонний метр грядки.

Агрономи поділилися способом, який допоможе зробити буряк соковитим і солодким
Агрономи поділилися способом, який допоможе зробити буряк соковитим і солодким

При цьому зверніть увагу, що після проведення обробки додатковий полив не потрібен. Повторити цю процедуру рекомендується двічі з інтервалом у два тижні. Це відмінно стимулює ріст і підсилить солодкість без абсолютно жодного ризику перенасичення. Адже, як відомо, надлишок солі може завдати чималої шкоди рослинам.

Як зазначили експерти, перші результати зазвичай помітні вже буквально через 10-14 днів. Зокрема, буряк стає значно щільнішим, з яскравим насиченим смаком, і він набагато краще зберігається взимку.

Отже, цей бюджетний і водночас неймовірно ефективний спосіб чудово підходить для різних ділянок та допомагає поліпшити смак урожаю без краплі дороговартісних хімічних добрив.

Популярне