У липні петунії непросто – виклики погоди та тривале цвітіння змушують рослину переходити у режим економії, витягуватись і скидати бутони. Головна помилка садівників – використовувати добрива замість радикальної обрізки. Живильні речовини тільки будуть стимулювати рослину й далі нарощувати довгі пагони, а ось обрізка поверне петунії правильний вектор розвитку.
Як обрізати петунію від витягування
Першим кроком потрібно визначити, чи потрібна взагалі рослині обрізка. Основні ознаки:
- Стебла стали довшими за 20 сантиметрів;
- Нижня частина стебла скинула листя на третину висоти;
- Цвітіння продовжується тільки на маківці;
- Пагони зів’ялі чи ламкі;
- Нижнє листя жовте.
Якщо присутні хоча б 3-4 ознаки, то обрізка рослині критично необхідна.

Різати потрібно під кутом 45 градусів, зрізом догори від бруньки. Прямий зріз затримує воду та може викликати загнивання рослини. Головне правило – це зрізати на 3-5 мм вище за бруньку чи листяний вузол. Якщо зрізати занадто високо, то залишиться пеньок, який просто висохне. Занадто низький зріз може пошкодити бруньку.
Послідовність обрізки також дуже важлива. Починайте з найтонших і слабких пагонів, а потім переходьте до середніх. У самому кінці обрізайте найтовщі стебла. Рослина буде менше травмуватись, якщо прибирати навантаження поступово. Гілки, які цвітуть, також зрізайте – їх скоро замінять молоді.

Одразу ж після обрізки потрібно полити рослину теплою водою під корінь. Холодне зволоження викликає у рослини зайвий стрес. Поливайте обережно – аби ґрунт був вологим, але не залитим.