Пекінка не “закрутилась” у стрілку, а зібралась в качан: сію лише після 25 липня і маю урожай на всі 100%

Сьогодні поговоримо про вирощування пекінської капусти, адже багато хто любить цю овочеву культуру, але не всі наважуються садити її на власній ділянці.

Чимало господинь вважають пекінську капусту досить примхливою у догляді й часто переживають, що буде складно домогтися формування красивої, хрумкої головки. В інтернеті можна знайти багато різних, інколи досить сумнівних порад щодо вирощування пекінської капусти на головки – починаючи від схем підживлень і поливів і закінчуючи затіненням рослин чорним агроволокном чи навіть обв’язуванням листя гумками. При такому обв’язуванні листя піднімають і стягують, щоб притінити точку росту. Це має нібито запобігти стрілкуванню капусти та стимулювати формування головки.

Проте господині зазначають, що головки, сформовані таким способом, часто бувають пухкими, деформованими і зовсім не схожими на ту пекінську капусту, яку ми звикли бачити в магазині. Насправді ж виростити гарні головки пекінської капусти можна без особливих зусиль і без секретних прийомів. Є лише кілька важливих факторів, які впливають на успіх вирощування цієї культури.

Перш за все, пекінська капуста найкраще формує головку при скороченні світлового дня та зниженні середньодобової температури. Такі умови спостерігаються, коли господині висівають капусту влітку. Найчастіше радять сіяти її в ґрунт наприкінці липня. Якщо ж посів проводять навесні, розвиток рослини збігається зі збільшенням тривалості світлового дня і підвищенням температури. У таких умовах капуста зазвичай не формує головки, а швидко викидає квіткову стрілку.

Експерти розповіли, як правильно вирощувати пекінську капусту
Експерти розповіли, як правильно вирощувати пекінську капусту

Тож господині рекомендують, якщо хочеться без проблем виростити гарні качани пекінської капусти, відмовитися від весняної посадки і перейти на літню. Тим більше, що наприкінці весни і на початку літа й так вистачає свіжої зелені – салату, шпинату та інших овочів.

Якщо ж все-таки дуже хочеться посіяти пекінську капусту навесні, варто обирати спеціальні сорти, призначені саме для весняного вирощування. Такі сорти існують – вони мають короткий вегетаційний період близько 45 днів.

Ще одним надзвичайно важливим чинником, від якого приблизно на 80% залежить урожай пекінської капусти, є якісне насіння і правильно підібрані сорти. Господині радять купувати професійне насіння, яке, хоч і коштує дорожче, зазвичай дає майже стовідсоткову схожість і забезпечує урожай, що повністю відповідає опису сорту.

Якщо ж купувати дешеве, любительське насіння, слід бути готовими до ризиків. Іноді трапляються вироджені сорти або насіння, вирощене з порушенням технологій. Часто дешеве насіння буває залишками після калібрування професійного, і тоді насінини або надто великі, або надто дрібні. З такої сировини капуста часто стрілкується навіть при літній посадці, і щонайменше половина рослин, попри всі зусилля, випускає квіткову стрілку замість формування головки.

Господині зазначають, що виростити пекінську капусту можна навіть без особливих поливів, внесення мінеральних добрив чи обробок від шкідників і хвороб, якщо дотримуватися правильних строків посіву і використовувати якісне насіння. Тож якщо ви давно хотіли виростити пекінську капусту, але сумнівалися, не вагайтеся. Купуйте добірне насіння, сійте його наприкінці липня – і зможете зібрати чудовий, смачний урожай.

Популярне