Поради, які ми зібрали, будуть корисними не лише зараз, але й на наступний сезон.
Отже, після картоплі чудово себе почувають бобові рослини. І не лише після картоплі, а й перед нею – бобові дуже добре себе зарекомендували. У них з картофелем мало спільних шкідників і хвороб. Що важливо, багато бобових, зокрема боби, є хорошими відлякувачами для дротяника. Хоч цей шкідник не так відомий, як колорадський жук, але він може завдати чимало проблем. Якщо не зібрати картоплю вчасно, дротяник може сильно пошкодити урожай. І це справді неприємно.
Потрібно знати, що є рослини, які приваблюють дротяника, наприклад, пирій, лопух або багато зернових, таких як кукурудза, пшениця й овес. Овес, до речі, – це велика помилка після картоплі, бо він приваблює того самого шкідника. Тому, якщо ви часто вирощуєте овес, після нього краще картоплю не садити, адже з дротяником на ділянці проблеми лише посиляться.
Тому досвідчені господині радять уникати висіву зернових сидератів, якщо плануєте посадити картоплю. Натомість краще посадити коренеплоди, як-от моркву, буряк, а також капусту та інші хрестоцвітні рослини. Висівати бобові після картоплі може здатися дивним вибором, але це допомагає знизити популяцію дротяника. Якщо хочете вирощувати бобові, спробуйте посадити їх на іншій ділянці, де картопля не росла.

Сівозміна – це важлива частина успішного городництва. Не варто садити рослини одного сімейства на одному місці. Наприклад, не рекомендується садити помідори, баклажани або перці після картоплі і навпаки. Хоч це й ускладнює вибір сидератів, але якщо слідувати таким порадами, це значно полегшить догляд за вашими рослинами.
Якщо ви вирощуєте картоплю, а наступного року хочете посадити інші рослини, зверніть увагу на гречку, фацелію або амарант. Ці культури не несуть серйозних хвороб і шкідників для інших овочів. А льон – ще один чудовий сидерат, який можна висівати як перед картоплею, так і після неї. Льон має мінімум спільних хвороб з іншими культурами, хоча іноді може страждати від фузаріозу, але цей вид не шкодить більшості овочевих рослин.