Такою кількістю квітів, яку дає лише один кущ, навряд чи може похвалитися якась інша рослина. Краса гортензії зачаровує — її пишні бутони прикрасять своїм тривалим та різноманітним цвітінням будь-яку садову ділянку.
Серед садівників вважається особливою розкішшю виростити в себе рідкісний вид чи колір гортензії. Загалом, налічується понад 70 підвидів цієї культури. Слово “гортензія” буквально означає “посудина, наповнена водою”. І це не даремно — гортензія просто обожнює воду, тому поливати рослину потрібно дуже часто, якщо, звісно, ми хочемо, щоб наш кущ був по-справжньому розкішним.
Перед настанням холодів ми готуємо весь наш сад до зимівлі, і гортензія не є винятком. Кожен вид цієї рослини готується до зими по-різному, залежно від його стійкості до низьких температур. Та є й універсальні методи підготовки, які підходять для всіх видів.
Отже, досвідчені квітникарі не радять використовувати добрива на основі азоту. Адже перед настанням морозів нові пагони на квітах абсолютно не потрібні. А от добрива на основі калію та фосфору будуть дуже доречними.
З кінця вересня потрібно припинити полив і перейти до обрізки сухих бутонів. Залежно від виду вашої гортензії існують різні рекомендації щодо обрізки листя, але, незважаючи на різноманітність методів, сухі квіти завжди потрібно видаляти. Дбайте про свою гортензію, і вона віддячить вам пишним цвітом.