Зверніть увагу на пізню осінь, коли листя ще залишається зеленим. Це означає, що смородина отримала належне живлення і розвивається добре. Якщо ж не забезпечити чорну смородину добривами, листя буде засихати, набуваючи хворобливого вигляду, кількість ягід помітно зменшиться, і вони будуть значно дрібнішими. Тож не варто зволікати — восени варто внести добрива, щоб врожай завжди тішив вас.
Як правильно застосовувати добрива і які саме варто використовувати — зараз розповімо. Це будуть надзвичайно цікаві способи підживлення, про які мало хто знає і говорить. У нашій статті ви знайдете детальну інформацію про те, як і чим підживлювати смородину та аґрус у період осіннього живлення.
Одним із найефективніших добрив для ягідних кущів восени є суперфосфат. Його рекомендують вносити по дві столові ложки на кожен кущ. Добриво слід закладати на глибину 7-10 см у межах пристовбурного кола. Осіннє підживлення суперфосфатом відіграє ключову роль у догляді за рослинами, оскільки підвищує їхню стійкість до грибкових хвороб та морозів.
Це забезпечує швидке відновлення кущів навесні, що призведе до раннього цвітіння. Для живлення аґрусу восени можна також використовувати сірчанокислий калій у кількості 15-20 г на квадратний метр. Окрім того, раз на 3-4 роки радять вносити літрову банку деревної золи, яка є органічним калійним добривом.
Перегній також користується популярністю серед городників: достатньо одного відра під кожен кущ. Деякі садівники віддають перевагу комбінованому підживленню, вносячи під кожен дорослий кущ 8-15 кг перегною та 10 г сульфату калію.
Серед органічних добрив для аґрусу можна використовувати курячий послід, розведений у воді в співвідношенні 1:15. Це добриво забезпечить рослини необхідними поживними речовинами і допоможе їм краще розвиватися.