Озимий часник зараховують до категорії найпопулярніших і найкорисніших городніх культур. Її дачники вирощують кожного року на вільних грядках. Втім, далеко не щороку врожай радує результатами. Аби такого не сталось, експерти радять діяти на випередження та не припускатись поширених помилок.
Правила посадки часнику
Найпопулярнішою неточністю є вибір невірного моменту для посадки озимої рослини. Його завжди висаджують восени, але оптимальними можуть бути різні терміни – від середини до кінця жовтня. Посадите рослина занадто рано – вона проросте та загине. Якщо пропустите терміни посадки, то до заморозків часник не встигне прижитись на ділянці.
Перш ніж садити часник, потрібно правильно підготувати ґрунт. Для цього спершу вносять органічні або мінеральні добрива, за декілька тижнів до посадки. Важливо не тільки удобрити грядку, але й правильно її обрати – рослині подобається легкий і родючий ґрунт.
Садять часник на глибину до 5-7 сантиметрів. Якщо ж посадити його надто глибоко, то розвиток паростків може бути пригніченим. Рослина погано вкорениться, якщо посадити її навпаки надто близько до поверхні ґрунту. Не забувайте про рекомендовані схеми розміщення зубчиків під час висадки рослини.
Відстань між рядами рослини має складати від 20 до 25 сантиметрів, а між зубчиками в рядах – від 10 до 15 сантиметрів. Це дозволить рослині правильно та спокійно розвиватись, не заважаючи одне одному. Для отримання кращого врожаю важливо уважно підійти до процесу посадки.