Дротяник дуже любить зволожений ґрунт із високою кислотністю. Якщо на ділянці з’явився пирій, для шкідників це просто райські умови й справжнє щастя. Дротяник споживає всі рослини на своєму шляху, а його личинки поступово перетворюються на повноцінних жуків. Якщо це самка, вона може відкласти понад 200 яєць, з яких з’явиться нове покоління ненажерливих шкідників.
У сьогоднішній корисній статті ми поговоримо про те, які методи боротьби допоможуть впоратися з дротяником. Перш за все, потрібно перекопати город і видалити всі бур’яни. Перекопування ґрунту – один із найефективніших методів обробки землі та боротьби з комахами
. Якщо ви помітили дротяника, без сумніву перекопуйте ґрунт. І зробити це потрібно якомога раніше, адже з пониженням температури личинки жука заглиблюються в нижні шари ґрунту.
Ще до морозів слід перекопати грядку на глибину багнета лопати, вибрати бур’яни разом із корінням і намагатися видалити всіх комах. Після ретельного перекопування залишки дротяників знищать птахи та морози. Личинки також будуть позбавлені їжі, що може суттєво скоротити їхню кількість.
Дуже ефективним є осіннє перекопування ґрунту, але в квітні або травні можна повторити цю процедуру. Найефективнішим способом боротьби з дротяником є вапнування. Вапно нейтралізує кислотність ґрунту, позбавляючи шкідників умов, у яких їм найкомфортніше розвиватися. На кожен квадратний метр ґрунту потрібно внести близько 200-300 грамів гашеного вапна.
Як бачите, все неймовірно легко та просто. Та дотримання цих перевірених рекомендацій забезпечить відсутність такого неприємного шкідника, як дотяник, на вашій садово-городній ділянці.