Дрібка на 1 літр води і справа “в шляпі”: хитрість, як пробудити на кожному стволі фікуса по 3 бруньки

Фікуси вже давно не вважаються старомодною бабусиною квіткою. Їхня різноманітність дивує. Але якщо розкішний фікус зовсім облисів, не варто опускати руки та викидати рослину.

Фікус – популярна кімнатна рослина, яка налічує безліч видів. Поєднує їх одне – любов до обрізок. При укорочуванні гілок відбувається формування нових бруньок, що змушує будь-який фікус кущитися, рости пишним та красивим.

Досвідчені агрономи поділилися хитрощами, які допомагають фікусу обзавестися великою кількістю бруньок на стволах.

Причини опадання листя у фікуса

Рослина може скидати листя з таких причин:

По-перше, різкі зміни у догляді та звичному режимі. Строго кажучи, для рослини з ослабленим імунітетом будь-який протяг вже стрес, а переїзди, зміна світлового режиму, полив хлорованою водою точно стануть причиною опадання листя.

По-друге, надмірний полив та застій вологи в горщику. Фікус не може засвоювати велику кількість води за короткий час, тому його коріння починає загнивати, а листя опадати.

По-третє, чергування періодів посухи і надлишку води. Фікус любить помірно зволожений ґрунт, посуху він переносить погано, листя починає рідшати.

По-четверте, холодні протяги, знижена температура повітря. При температурі нижче +18 градусів фікус відчуває сильний стрес і починає скидати листя. Якщо рослину не перенести у тепло, вона може втратити повністю всю листву.

Всього лише одна маленька хитрість – і мій фікус обзавівся великою кількістю бруньок на стволах
Всього лише одна маленька хитрість – і мій фікус обзавівся великою кількістю бруньок на стволах

По-п’яте, опіки коріння стаються, коли ви вносите добрива в суху землю. А якщо підживлення нерозбавлене, концентроване, то коріння може отримати хімічний опік, через що йому буде важко виконувати свої функції і в першу чергу постраждає листя рослини.

І останнє, сухе повітря в опалювальний сезон. Фікус надає перевагу вологості повітря близько 60%, не нижче. Якщо повітря сухе, то і листя починає сохнути, скручуватися і опадати.

Що робити, щоб фікус знову став пишним

Для початку рослину обрізають: чим нижче ви обріжете гілки, тим більше бруньок отримаєте. Усі зрізи обов’язково потрібно обробляти спиртом чи перекисом водню. Однак обрізкою можна домогтися появи лише однієї бруньки на кожному стовбурі. Щоб отримати більше, стимулюйте фікус підживленням.

Відмінним помічником у цьому стане лимонна кислота. Розбавте 1-2 грами порошку в 1 літрі води та полийте рослину відразу після обрізки. Зазвичай після такої процедури рослина пробуджує до 3 бруньок на кожному стовбурі.

Порада:

Не варто викидати дорогоцінні живці, адже вони швидко вкорінюються. Потрібно зробити на кожному з них косий зріз та посадити у воду, вологий мох чи вермикуліт. Пишні коріння не змусять довго чекати, а ви отримаєте чудові нові рослини.

Популярне

Подібні новини