Гірчичний порошок – це ефективний засіб у боротьбі зі шкідниками, наприклад, з равликами та слимаками, а особливо на капусті.
За словами досвідчених городників, гірчичний порошок необхідно просто розсипати у сухому вигляді між рядами. Якщо після дощу грядки потребують повторної обробки, не варто відкладати проведення цієї процедури. Крім капусти, гірчицю можна застосовувати і на інших культурах, таких як полуниця, перці та баклажани.
До того ж, суха гірчиця допомагає позбутися попелиці та мурах. Городники також використовують її для обробки грядок.
Однак, як показують спостереження фахівців, найкращий ефект проти попелиці дає настій із гірчиці. Для його приготування розбавляють 100 г порошку в 10 літрах води і настоюють кілька днів. Потім отриманий розчин розводяться водою у співвідношенні 1:1, додають трохи рідкого мила, і обприскують ним рослини. Цей засіб підходить для будь-яких культур, протипоказань не існує.
Важливо зазначити, що цей метод є більш профілактичним і ефективний на ранніх стадіях появи попелиці. Якщо шкідники вже добре укоренилися, гірчиця може виявитися марною.
Настій гірчиці також можна використовувати для боротьби з яблуневою плодожеркою, трипсами, вогнівками, павутинним кліщем та мухами, такими як цибулева та капустяна.
Є ще один перевірений рецепт, який досвідчені городники використовують проти цибулевої та морквяної мух. При посадці цибулі та моркви потрібно присипати грядки сумішшю деревної золи та гірчичного порошку у співвідношенні 3:1. Коли паростки досягнуть висоти 5-7 см, обробку слід повторити. Це суттєво допомагає від мух.
Крім того, дієвий спосіб боротьби з колорадським жуком – використання гірчичного порошку. Рекомендується проводити обробку кожні 7-10 днів, і шкідник не турбуватиме вашу ділянку. Для цього розчиняють 200 грамів порошку у відрі гарячої води, настоюють кілька годин, проціджують і додають 5 столових ложок 9% оцту, а також трохи рідкого мила. Потім обприскують картопляні кущі, і колорадський жук більше не псує ваші посадки.