Малина родить, як на дріжджах: восени підсипаю під кущі дідівський “вітамінний коктейль” – і чекаю дива

Якщо звернути увагу на те, де добре росте і рясно плодоносить малина в природі, можна помітити, що це зазвичай відбувається в місцях, де ґрунт багатий на органіку.

Це можуть бути опале листя, компост або мульча в різних формах, які перегнивають і підтримують високу активність ґрунтових мікроорганізмів.

Восени найважливіше поповнити запаси калію та фосфору в ґрунті. Окрім сидератів, ці мікроелементи можна внести в більш концентрованій формі іншим, досить органічним і природним методом, не пошкоджуючи навколишнє середовище. Хімічні добрива можуть негативно впливати на ґрунтових мікроорганізмів, а тому їх зіткнення з хімічними порошками варто уникати.

Одним із найкращих природних засобів є зола, яка добре знайома живим організмам і містить високий вміст калію. Особливо багата на калій зола виноградної лози або картопляного бадилля — до 40%. Фосфор також присутній у золі, але найбільше його міститься в кістковому борошні, яке продається в садових магазинах і є природним субстратом для ґрунтових мікроорганізмів.

Експерти розповіли про осіннє підживлення малини
Експерти розповіли про осіннє підживлення малини

200 грамів золи і 100 грамів кісткового борошна під однією рослиною малини забезпечать потужне підживлення. За умови регулярного використання сидератів таке органічне добриво, ймовірно, потрібно буде вносити лише раз на два-три роки. Суху золу та кісткове борошно слід рівномірно розсипати тонким шаром по поверхні ґрунту, навіть не обов’язково розпушувати її граблями. Під час дощів ці речовини природно вберуться в землю.

Перекопувати ґрунт ми не рекомендуємо, щоб не пошкодити пори, створені ґрунтовими організмами для кращого дихання та росту коріння.

Тож неодмінно скористайтеся нашими порадами і ви побачите, що не дарма городники відзначають їхню високу ефективність! Бажаємо успіхів в садово-городніх справах!

Популярне

Подібні новини