Моя яблуня розквітла, наче писанка навесні: ось що треба встигнути зробити восени, поки не вдарили морози

Яблуні щороку тішать нас своїми плодами, але, на жаль, не завжди врожай виходить багатим і якісним. Причиною цього часто стає неправильний догляд за деревом.

Наближаються заморозки, і перед їхнім настанням важливо підготувати сад до наступного сезону, щоб наступного року насолодитися рясним урожаєм соковитих плодів.

Перш за все, якщо осінь була сухою, слід рясно полити дерево. Це зміцнить кореневу систему й допоможе яблуні добре перезимувати. Перед поливом потрібно очистити простір навколо стовбура, видаливши опале листя та сміття, після чого можна переходити до зволоження.

Наступним етапом є внесення підживлення. Добриво можна придбати в магазині або приготувати самостійно, змішавши десять літрів води з сорока грамами суперфосфату та тридцятьма грамами сірчанокислого калію. Ця кількість розчину розрахована на одне дерево й допоможе яблуні отримати необхідні поживні речовини.

Садівники розповіли, як підготувати яблуні в саду до зими
Садівники розповіли, як підготувати яблуні в саду до зими

Далі проводимо антипаразитарну обробку. Спочатку очищуємо стовбур від відмерлої кори, дезінфікуємо відкриті місця розчином марганцю, наносимо садовий вар і обприскуємо стовбур мідним купоросом. Це захистить дерево від шкідників і хвороб.

Щоб уберегти коріння від зимових морозів, покриваємо землю навколо дерева шаром компосту. Це допоможе зберегти тепло в ґрунті.

Останній, але не менш важливий крок — побілка стовбура. Вона захистить дерево від сонячних опіків та шкідників, сприяючи його здоров’ю та гарному росту.

Всі ці маніпуляції та правила досить прості! Та якщо їх ігнорувати та не виконувати, то про гарний врожай можна буде лише мріяти або підглядати за паркани сусідів. Тож неодмінно скористайтеся нашими рекомендаціями, і ви побачите, що це дійсно того вартувало. А ми бажаємо вам удачі та щедрого врожаю в наступному році.

Популярне

Подібні новини