Одна з найпопулярніших помилок серед дачників – думати, що пересадити дорослу рослину неможливо. Насправді правильна агротехніка й догляд за квіткою після процедури допоможуть тільки покращити ріст і цвітіння рослини. Розповідаємо про основні правила безпосередньо пересадки клематіса та про те, як потрібно доглядати за ним після цього.
Як пересаджувати дорослий клематіс
Кореневище рослини потрібно заглибити при пересадці на 5-8 сантиметрів, якщо мова йде про молоду рослину. А ось при пересадці старої рослини її потрібно заглибити на 8-10 сантиметрів. Пазухи біля кореневища потрібно заповнити піском або товченим вугіллям. Пересаджений клематіс поливайте обережно, намагаючись не розмити свіжий ґрунт.
Найкраще зробити спеціальні лунки для поливу рослини. Аби допомогти квітці після пересадки експерти рекомендують створити затінок для неї. Це допоможе захистити клематіс від сонця та вітру, посухи та сильних злив. Рослину краще замульчувати, а після кожного поливу змінювати шар мульчі. Так ви зможете створити оптимальні умови для кореневої системи.
У перші два роки після пересадки клематіса небажано давати рослині цвісти. Річ у тім, що це послаблює рослину, якій і так потрібно багато сил на відновлення кореневища. Бутони, які зав’язуються в цей період, потрібно обрізати. Важливо також підв’язувати та обрізати гілки, що ростуть. Їх підв’язують до опори та обрізають, якщо потрібно. Втім, обрізають рослину не дуже сильно, аби не пошкодити.