Квіти буяють, як в оранжереї: сусідка Оленка розкрила секрет ідеальної води для поливу – діє на всі 100%

правильно підготовлена вода – запорука здоров'я та пишного цвітіння ваших зелених улюбленців. Чому досвідчені квітникарі наполягають на відстоюванні води? 

Справа в тому, що водопровідна вода містить надмірну кількість хлору, солей та інших хімічних сполук. Крім того, у ній розчинена вуглекислота, яка може негативно впливати на коріння рослин. Особливо вибагливими до якості води є тропічні красуні – орхідеї, лимонні дерева та інші екзотичні рослини.

Для них надмірна лужність води може стати справжнім випробуванням. Навіть природна вода з річок, джерел чи дощова потребує очищення, оскільки може містити забруднювачі, небезпечні для ніжної кореневої системи домашніх рослин.

Бутильована або кип’ячена вода хоч і містить менше розчинених мінералів і не засмічує ґрунт, як звичайна водопровідна вода, проте це “мертва” рідина з низьким вмістом кисню та порушеною структурою. Щоб відновити її біоенергію та наситити киснем, її теж варто відстоювати від півгодини до трьох годин.

Найкраще підходить для поливу кімнатних рослин питна вода з-під водопровідного крана або з колодязя. Колодязну воду потрібно відстоювати від 6 до 12 годин, але не більше доби — за цей час частина мінеральних солей осідає на дні посудини.

При відстоюванні води рекомендується використовувати лише верхню частину рідини, дві третини від загального обсягу, оскільки мінеральні солі концентруються ближче до дна. Водопровідну воду необхідно відстоювати не менше трьох годин у відкритій посудині з широким горлом, щоб випарувався хлор або озон.

Експерти розповіли, якою водою треба поливати кімнатні квіти
Експерти розповіли, якою водою треба поливати кімнатні квіти

Якщо вода сильно хлорована, може знадобитися більше часу. У разі високої жорсткості води під час відстоювання на дні утворюється осад, який після поливу потрібно злити. Доречним буде додати кремнезем — він притягує суспензії та сприяє осадженню домішок.

Відстоювати воду більше двох діб не варто, оскільки вона може зіпсуватися або почати “цвісти”. Взимку або восени, якщо вода холодна, рекомендується додати трохи окропу, щоб температура води була на 3–4 градуси вищою за кімнатну.

І наостанок, ще один важливий момент: посудина для відстоювання води має бути відкритою. Часто можна побачити, як воду набирають у пластикові пляшки, закручують кришкою і залишають “відстоюватися” на кілька днів. Такий спосіб не дає жодного ефекту, адже вода в закритій ємності не очищується і не насичується киснем.

Популярне

Подібні новини