Яблуня – популярне плодове дерево. Проте, часто садівники стикаються з проблемою, коли на ньому з’являється хвороба парша. У кожного власний план дій на такий випадок, а тому діють всі по-різному. Хтось одразу обробляє дерево великою кількістю хімікатів, а хтось не знаходить нічого кращого, ніж просто викорчувати яблуню. Допомогти може правильна осіння обробка.
Як врятувати яблуню від парші
Парша небезпечна тим, що може зменшити кількість врожаю аж на 40%, якщо вчасно не почати діяти. Ба більше, той врожай, що вдалось виростити з таким захворюванням, буде дуже погано смакувати, набагато гірше зберігатись, а експерти взагалі не радять його вживати в їжу та продавати. Хоча людині такий грибок ніякої шкоди не принесе, краще не ризикувати.
Для обробки садівники радять використовувати бордоську рідину чи мідний купорос. У першому випадку восени потрібно змішати 3% бордоську рідину у кількості 250 мілілітрів та 1 літр чистої води. Готову суміш потрібно ретельно перемішати та довести загальний об’єм рідини до 10 літрів. Проводять обробку з розрахунку від 2 до 5 літрів на одне доросле дерево.
Мідний купорос – фунгіцид та чудовий антисептичний засіб, який не дозволяє далі розвиватись і поширюватись грибковим хворобам. При обприскуванні навесні до розпускання бруньок та восени після опадання всього листя мідний купорос може знищити до 60-70% личинок. Для приготування розчину потрібно змішати 50 грамів препарату та 5 літрів чистої води.