Сусідка дивується моїй малині: за 1 склянку цього добрива восени отримую влітку щодня по 1 відру ягід

Малину люблять усі, але не кожен знає, як правильно за нею доглядати. Основна помилка багатьох садівників — це те, що вони залишають кущі малини напризволяще після закінчення плодоношення.

У цей час кущ ослаблений, витративши всі сили на ріст пагонів, урожай та ягоди, і потребує відновлення. Завдання садівника — допомогти малині відновити сили. Осіннє підживлення дозволяє заповнити дефіцит корисних мікроелементів, зміцнити рослину та покращити її імунітет. Осінні добрива також допомагають визріти пагонам, що забезпечить високий урожай наступного року.

Насамперед потрібно видалити старі пагони та обрізати зайві — слабкі та хворі. Після цього можна приступати до підживлення. Для осіннього догляду за малиною необхідні лише калійні та фосфорні добрива, без додавання азоту.

Найпопулярніше калійне добриво — це сульфат калію, який добре розчиняється у воді. На відро води додаємо 40 грамів сульфату калію, ретельно розмішуємо й поливаємо по одному літру розчину на кожен квадратний метр ділянки з попередньо зволоженим ґрунтом.

Експерти розповіли, чим восени підживити малину в саду
Експерти розповіли, чим восени підживити малину в саду

З фосфорних добрив чудово підходить суперфосфат, який, на відміну від сульфату калію, погано розчиняється у воді, тому його слід вносити в сухому вигляді. Коли кущ доглянутий, обрізаний, а ґрунт розпушений, потрібно рясно полити його водою.

Після того як вода вбереться і земля стане вологою, її знову слід розпушити, а потім розсипати по 20 грамів суперфосфату під кожен кущ малини. Якщо ж малина росте грядками, добриво рівномірно розподіляють по 30 грамів на кожний квадратний метр посадок. Після цього ґрунт вирівнюють і злегка закладають добриво на глибину кількох сантиметрів.

Дуже ефективним осіннім підживленням є деревна зола. Це комплексне добриво, яке містить безліч корисних мікроелементів, зокрема багато калію та фосфору. Після обрізки та розпушення під кожен кущ малини розсипають одну-півтори склянки деревної золи в сухому вигляді, після чого ґрунт злегка розпушують і рівномірно зашпаровують добриво.

Такі прості, але ефективні осінні заходи з догляду допоможуть малині зміцніти та віддячити садівнику рясним урожаєм наступного року.

Популярне

Подібні новини