Через 4 місяці малина віддячить шаленим врожаєм: рецепт простого, але дієвого підживлення для ягідних кущів

Завдяки правильному осінньому підживленню ваші малинові кущі легко переживуть зиму й весною зустрінуть вас міцними, здоровими пагонами, готовими до нового сезону.

Листопад для малини — час підготовки до зимового сну. Це останній момент у році, коли ви можете допомогти кущам накопичити сили для успішної зимівлі та майбутнього врожаю. Одним із головних завдань для дачників є осіннє підживлення, яке зміцнить коріння й покращить стійкість рослини до морозів.

Важливо памʼятати про те, що осінь – це не час для азоту, який стимулює ріст пагонів. Зараз малина потребує калію, фосфору й органічних речовин, які допоможуть їй укріпити кореневу систему. Найпростіший і дієвий рецепт осіннього підживлення — це мінерально-органічна суміш, яку можна з легкістю приготувати з рецептом від редакції сайту Добрі новини.

Для її приготування вам знадобляться:

  • 1 склянка деревної золи,
  • 30–40 г суперфосфату,
  • 10 літрів води.
Садівники поділились рецептом підживлення для малини в листопаді
Садівники поділились рецептом підживлення для малини в листопаді

Змішайте всі компоненти до повного розчинення суперфосфату. Цим розчином пролийте ґрунт навколо малинових кущів. Одного відра вистачить на 3–4 кущі. Деревна зола забезпечить малину калієм і кальцієм, а суперфосфат — фосфором, який сприяє зміцненню коріння.

Якщо ви віддаєте перевагу органічному догляду, можете використати перегній або компост. Розкладіть їх шаром 5–7 см навколо основи куща. Це не лише наситить ґрунт поживними речовинами, а й зіграє роль мульчі, яка захистить коріння від промерзання.

Останній штрих — мульчування ґрунту. Окрім органіки, для цього підходять солома, сухе листя чи хвоя. Мульча допоможе зберегти вологу в ґрунті та захистить від різких температурних коливань. Не забувайте, що підживлення потрібно проводити на вологому ґрунті. Якщо осінь видалася сухою, перед процедурою пролийте ґрунт під кущами водою.

Популярне

Подібні новини