Догляд за домашніми рослинами в осінній і зимовий період може стати справжнім викликом для садівників і квітникарів. У когось не вдається змусити рослини цвісти, у когось на квітках з’являються жовте листя, а хтось взагалі не має поняття, які добрива потрібно використовувати в холодний сезон.
Чи треба будити спатифілум взимку
Взимку спатифілуму чи “Жіночому щастю” потрібен особливий догляд, аби рослині було простіше пережити такий складний період, як зима. За словами експертів, якщо квітка впала у сплячку, то дози добрива та кількість поливів потрібно значно зменшити. Оскільки всі процеси розвитку та росту у спатифілума сповільнені, то й додаткові корисні мікроелементи йому потрібні в меншому обсязі.
Що стосується антистресових препаратів, які так рекомендують садівникам для того, аби змусити рослину цвісти, то у професійних квітникарів є власна думка щодо цього. Експерти впевнені, що будити рослину взимку та “витягати” її зі сплячки не варто. Якщо рослина заснула, то їй потрібен відпочинок та “перезавантаження”. Будь-яке втручання в природні процеси квітки можуть обернутись для неї поганими наслідками.
Проте, досвід садівників показує, що нічого особливо страшного не стається, якщо взимку розбудити рослину та змусити її цвісти. Просто в майбутньому існує ризик, що квітка знову впаде у сплячку. Втім, якщо ви будете підтримувати цвітіння постійними внесеннями спеціальних добрив і препаратів, то існує висока ймовірність, що квітка і взагалі не перестане цвісти.