У цій статті досвідчені садівники розповіли, які 5 природних матеріалів допоможуть отримати рясний урожай великих і солодких ягід смородини.
Деревна зола
Зола багата калієм, який надзвичайно важливий для соковитих та солодких ягід. Крім того, вона також здатна поліпшувати структуру ґрунту та знижувати його кислотність.
Як застосовувати? Необхідно розсипати золу на відстані приблизно 20-30 см від основи куща, щоб уникнути опіків коренів. Цей засіб садівники радять використовувати навесні, до початку активного росту.
Кавова гуща
За словами садівників, це доступне джерело азоту, яке активує ріст рослин, і в той же час одночасно засіб для підкислення ґрунту – ідеального середовища для смородини.
Як застосовувати? Кавову гущу потрібно розсипати навколо кущів і трішки перемішати її з верхнім шаром землі, щоб уникнути її затвердіння. Такий засіб можна застосовувати протягом усього сезону.
Компост і перегній
Ці два органічні добрива насичують ґрунт фосфором, азотом та багатьма іншими корисними речовинами, а також вони покращують його водопроникність.
Як застосовувати? Компост чи перегній слід закопати на глибину орієнтовно 10-15 см під кущами. Удобрювати рекомендується восени або ж навесні для підтримання родючості ґрунту.
Скошена трава та тирса
Ці матеріали ідеально підходять для мульчування, адже вони здатні зберігати вологу в ґрунті, запобігати перегріву коренів та збагачувати ґрунт органікою.
Як застосовувати? Рекомендується розкласти шар мульчі товщиною приблизно 5-10 см навколо кущів. Цей шар варто підтримувати протягом усього сезону.
Яєчна шкаралупа
Шкаралупа багата кальцієм, який, як відомо, зміцнює корені і сприяє стійкості рослин.
Як застосовувати? Шкаралупу спершу необхідно подрібнити, а потім закопати її в ґрунт поруч з кущами. Як стверджують садівник, цим засобом можна удобрювати абсолютно в будь-який час року.
Таким чином, для покращення врожайності смородини потрібно використовувати комбінації перерахованих вище природних матеріалів. Вони не тільки насичують ґрунт, але й захищають рослини від стресів та різноманітних хвороб.