Живцювання – простий процес, але тільки на словах. Коли справа доходить до практики, то ви можете зіткнутись із низкою неприємних наслідків, як от, наприклад, загнивання рослини, повільний ріст і поганий розвиток. Для того, аби все пішло, як треба, експерти радять використовувати для укорінення спеціальний субстрат.
Як живцювати рослини
До вашої уваги – soil. Взагалі такий ґрунт призначений для вирощування акваріумних рослин, але квітникарі знайшли йому інше використання. Якщо доторкнутись до гранул такого субстрату, то він буде пористий, кульки чорного кольору, які розсипаються від найменшого здавлювання. Гранули виробляють шляхом випалювання у спеціальній печі різного виду ґрунту з додаванням ударної дози поживних речовин.
У складі маленьких гранул, які використовують для акваріума, є вугілля, яке не дає патогенам і шкідливим мікроорганізмам розвиватись. А чітка форма кожної гранули дозволяє кореневій системі рослини “дихати” у процесі росту. Так квіти зможуть отримувати потрібну кількість кисню та не гнити. Просто насипте такий ґрунт у стаканчики, залийте його водою, аби гранули просочились, і вставте живці.
Завдяки великій кількості корисних мікроелементів у складі так званого “акваґрунту” живці в ньому пускають коріння в рази швидше. Для укорінення кімнатних рослин вам більше не доведеться використовувати купу добрив і танцювати з бубном – такий ґрунт для акваріумних рослин перетворює задачу на дуже просту.