Багато городників у грудні просто відпочивають. Бо чим ще займатися? Город вже давно прибраний і “спить”, а готуватися до нового сезону поки зарано. Чи все ж самий час? Так, якщо ви хочете починати отримувати врожай якомога раніше, то готувати розсаду варто прямо зараз. Але лише у тому випадку, якщо ви маєте теплицю. Саме вона забезпечить комфортні умови для росту рослин та раннього цвітіння.
Перш за все, варто визначитися з культурами. Не всі рослини варто садити взимку. Такі розповсюджені варіанти, як перці, помідори та баклажани, більш витривалі, тому можна вирощувати їхню розсаду навіть в грудні. Головне — забезпечити хороше освітлення, бо взимку дні короткі, тому без додаткової підтримки не впораються.
Якісний ґрунт — ще одна важлива вимога. Звичайна земля з городу не підходить, бо вона занадто важка та може містити купу шкідників. Краще купити спеціальний ґрунт для розсади або зробити суміш самостійно. Візьміть торф, перегній, трохи піску — ось ідеальна поживна основа. А де сіяти? Найкраще для розсади підійдуть маленькі пластикові стаканчики або торф’яні горщечки. Останні можна одразу висаджувати в землю.
Не забувайте дотримуватися правильного температурного режиму, щоб розсада росла, а не гинула. Вдень оптимальними будуть 20-23 °C, вночі температура може опускатися до 16 (але не нижче). Дуже важливо, щоб не було ніяких протягів та різких перепадів температури!
Що стосується поливу, то він має бути регулярним, Але помірним. Якщо ґрунт буде занадто зволоженим, то коріння розсади гнитиме. Температура води для поливу має бути кімнатною.
Вже за 1-1.5 місяці розсада буде готовою до висадки в теплицю. Без попередньої висадки в парнику також можна сіяти петрушку, кріп, салат, ранній редис, шпинат тощо.