Серед ягідних культур, які зазвичай вирощують городники, малина посідає особливе місце. Вона смачна у свіжому вигляді, в десертах, у вигляді варення чи джему. А ще вона корисна та може принести чимало грошей, якщо активно нею займатися. Але щоб заробити більше або зробити багато консервації потрібно вирощувати правильну малину.
Мова про ремонтантні сорти, які починають родити в червні та майже без перерви радують садівників врожаєм аж до жовтня. Це можливо завдяки різним пагонам. Ті, які дають ягоди восени, ще раз родять влітку. Наступної осені в малинниках з’являються молоді пагони, які також двічі забезпечать господарів ягодами. Це закладено в генетиці рослини.
Але ж ремонтантних сортів є дуже багато. Які серед них краще обрати? Найбільш врожайні та стійкі до несприятливих умов — “Геракл”, “Пінгвін” та “Августина”. Вони легко переносять більшість захворювань, які становлять загрозу для малинників, прекрасно витримують різну погоду, добре зимують. А ще ці сорти забезпечують ранній та щедрий врожай.
Проте варто зауважити, що успішне вирощування ремонтантної малини все ж вимагає від господаря дотримання певних правил. Ключовими вимогами є:
- вибір ділянки, де щодня є мінімум 6-8 годин сонячного світла;
- підготовка ґрунту — найкраще легкого з нейтральною кислотністю;
- обов’язкове внесення якісних органічних добрив перед посадкою;
- періодичне підживлення малини калійними та фосфорними добривами;
- своєчасна обрізка пагонів для правильного формування кущиків.
Також необхідно правильно готувати малину до сильних морозів. На відміну від класичних сортів, ремонтантні можна обрізати майже “під корінь”. Завдяки цьому малина не витрачає сили на підживлення старих пагонів взимку, а накопичує їх для формування нових навесні. Також малина варто мульчувати соломою, опалим листям чи накрити агроволокном.