Зимовий посів квітів — це зовсім не чудернацька ідея, як може комусь здаватися, а цілком грамотний підхід. Причому висіванням можна займатися вже в грудні! Щоправда, для цього потрібно дочекатися випадання снігу, який синоптики обіцяють вже скоро. Ідеально, якщо товщина снігу буде близько 20 сантиметрів або більше.
Але чому це працює? Суть у природних процесах, які дозволяють насінню “прокинутися” й підготуватися до майбутнього цвітіння. І впливає на це саме холод. Тому квітникарі можуть висаджувати частину насіння, яка для цього підходить, прямо в сніг. Так, підходять не всі квіти, а лише деякі. А ще до їх посіву треба підготуватися.
Землю варто розпушити на штик лопати, після цього — підготувати борозенки. Впоратися треба до того, як земля затвердіє. В іншому випадку роботи хоч і не будуть неможливими, але значно ускладняться. Після цього потрібно дуже рясно насипати насіння. А щойно на вулиці будуть стійки морози, то зверху треба насипати компост, торф чи трішки ґрунту.
А що ж взяти для висівання? Волошка — це ідеальний варіант. Вона стійка до морозів та красива. Також чудовим вибором є календула. До того ж її потім можна сушити чи брати свіжою для смачних та корисних чаїв. Також можете посіяти ротики. Але вони вимагають більш ретельної підготовки та накриття більш ущільненим ґрунтом.
Сіяти безпосередньо по снігу можна космею. Це унікальна квітка, яка не боїться низьких температур. Висівайте у будь-який момент зими, а навесні з першим потеплінням космея покаже перші сходи. Згодом вони порадують вас першим цвітінням.
Також можете звернути увагу на мальви, анемони та незабудки. Ці квіти також прекрасно переносять заморозки та підходять для зимового посіву.