Як використовувати шкірки цитрусових на городі та в саду?
Найпростіше, що можна зробити з шкіркою мандаринів – покласти її в компостну купу. Вона містить безліч різних речовин, необхідних для розмноження мікроорганізмів, які беруть участь у компостуванні.
Відходи від фруктів можуть складати до 30% об’єму ями. При цьому якість отриманого компосту не тільки не погіршиться, але й значно збільшить свою поживність.
Також дуже корисно закопувати відходи від фруктів, зокрема мандаринів, на ділянці або навіть всередині теплиці. І не обов’язково робити це взимку. Шкірку можна висушити (наприклад, на батареї) і використовувати в потрібний час.
Висушену та подрібнену шкірку цитрусових доцільно змішувати з ґрунтом для посадки рослин. Це чудовий субстрат для живлення ґрунтових мікроорганізмів.
До того ж, пектин, що міститься в шкірці, здатний регулювати вологість ґрунту. У такому випадку можна бути впевненим, що незначні переливи та пересихання ґрунту не завдадуть великої шкоди молодим рослинам.
“Жменю” мандаринових шкірок можна покласти в посадкові ямки при посадці овочів на постійне місце.
Можна знайти ще безліч різноманітних способів використання шкірки цитрусових на ділянці. Проте, як показує практика та наукові дослідження спеціалістів, запах мандаринів не має відлякувального ефекту на більшість живих організмів.
Тобто настоями з мандаринових шкірок неможливо відлякати ні комарів, ні попелиць, ні слимаків тощо. Однак єдині, від кого можна захиститися цитрусовими, – це мурахи. Для цього шкірки треба висушити, подрібнити та підсипати в мурашники. Зазвичай такі місця комахи намагаються обходити.
Чи можна використовувати в саду та на городі шкірку цитрусових, покриту пліснявою?
Так, можна. Гриби, що оселяються на шкірці цитрусових, дуже корисні для рослин.