Сніг відіграє важливу роль на ділянці. Узимку він захищає рослини й ґрунт від промерзання, а навесні саме він забезпечує культури першою вологою. Сніг тане, і тала вода проникає вглиб ґрунту, до коренів рослин.
І добре, якщо вона проникає туди не просто сама собою, а одразу приносить кореням корисні розчинені поживні речовини. Саме з цією метою досвідчені городники та садівники розкидають поверх снігу добрива.
Однак посипати чим завгодно не можна, тут важливо знати певні правила. Інакше такими підживленнями можна лише нашкодити.
Щоб підвищити ефективність снігу, ще з осені варто викопати у землі борозенки, щоб узимку сніг їх заповнив, а навесні розтанув у потрібному напрямку – до коренів, а не просто стікав без користі.
Які добрива не варто вносити?
Азотні добрива, у переважній більшості, вносити по снігу абсолютно марно. Їх важливо вносити в ґрунт, адже на повітрі вони частково випаровуються і не приносять жодної користі рослинам. Більше того, вони можуть перейти в нітратну форму, що лише зашкодить рослинам.

Фосфорні та калійні добрива також не мають сенсу вносити. Зазвичай вони важкорозчинні – при внесенні по снігу їхні гранули насамперед будуть глибоко плавити сніговий покрив, а при таненні снігу їх і зовсім змиє з грядок.
Які добрива можна й потрібно вносити?
Список включає комплексні мінеральні добрива. Практично всі вони містять поживні елементи в легкодоступній для рослин формі. Виняток: азофоска майже не діє у холодному ґрунті, тому її вносити немає сенсу.
Кальцієва селітра – містить одночасно як азот, так і кальцій. Чудово засвоюється рослинами і не боїться холоду. На квадратний метр ділянки потрібна приблизно жменя засобу.
Аміачна селітра – сприяє стрімкому таненню льоду й снігу, починає діяти навіть у мерзлому ґрунті, забезпечуючи рослини азотом. Підходить як для грядок, так і для плодових дерев.