Моє правило 15 сантиметрів працює вже не перший рік: розсада росте щіточкою і не витягується. В чому “сіль”?

Якщо ви хочете, щоб влітку ваш город був красивим та родючим, то для цього треба не лише правильно готувати грядки навесні, а й з розумом підходити до вирощування розсади взимку.

Здавалося б, що складного у розсаді? Треба просто посіяти в горщики насіння, поставити їх на підвіконня та чекати на перші росточки. Але, як показує практика, без правильного освітлення ваші паростки можуть перетворитися на довгі, слабкі ниточки, що більше нагадують бур’яни, а не майбутніх чемпіонів врожайності. І саме тут в пригоді буде просте правило 15 сантиметрів.

Фермери розповіли, що зробити, аби розсада не витягувалася
Фермери розповіли, що зробити, аби розсада не витягувалася

Цей секрет стосується відстані від розсади до лампи. Але чому саме стільки, а не 10 або ж 30? Причина в реакції рослин на світло. Коли воно надто близько, то може попекти рослини, і тому замість розсади у вас буде суцільне розчарування. Якщо ж світло буде надто далеко, то саме в цьому випадку рослина, щоб отримувати його більше, почне витягуватися дороги. Саме через цю причину відстань у 15 см є не просто зручною, а й максимально безпечною та ефективною.

Ще один секрет — це тривалість освітлення. Більшість розсади не любить “спати” довго. Тому для ефективного росту рослинам зазвичай треба цілих 12–16 годин під лампою, щоб вдосталь отримати світла. Так, лампу краще не вимикати навіть вдень, оскільки взимку сонця мало, та й інтенсивність у нього невелика через високу хмарність. Саме цей режим гарантує, що паростки залишатимуться компактними, щільними та гарно підготуються до висадки у відкритий ґрунт.

Фермери розповіли, що зробити, аби розсада не витягувалася
Фермери розповіли, що зробити, аби розсада не витягувалася

Але важливим є не лише світло. Температура в кімнаті, де росте ваша розсада, також відіграє значну роль у рості. Якщо спекотно, рослини можуть перегрітися навіть за правильної відстані до лампи. Коли холодно або протяги — розсада замерзне. Надмірний полив також все зіпсує, бо корінці почнуть загнивати. Земля завжди має бути помірно вологою, щоб живити рослини.

Популярне

Подібні новини