Пам’ятайте, що недбале ставлення до цього може обернутися розчаруванням.
Нові сорти — нові правила
За останні роки селекціонери вивели безліч сортів малини, які вражають своїми характеристиками: ремонтантність, висока врожайність, стійкість до хвороб. Але навіть такі “супергерої” не вічні. Щоб підтримувати ділянку в ідеальному стані, через 6-7 років кущі рекомендують замінювати.
Ось чому варто завчасно, ще під час експлуатації старих кущів, обирати місце для нової плантації. Ідеальний період для посадки малини — початок літа. Але, перш ніж братися за саджанці, переконайтеся, що обране місце підходить для цієї королеви.
Де не можна саджати малину?
Щоб уникнути помилок і марних зусиль, дотримуйтесь кількох простих правил. По-перше, не саджайте на місці пасльонових. Помідори, картопля, баклажани чи перець залишають після себе в ґрунті небажані збудники хвороб, які можуть серйозно нашкодити малині. Агротехніки наполягають: після пасльонових має пройти не менше 4 років, перш ніж ви зможете висадити тут ягідні.
По-друге, малина любить помірну вологу, але застій води їй шкідливий. В таких умовах коріння починає гнити, що може знищити навіть молоді, перспективні саджанці.
Крім того, якщо на обраній ділянці вже росла малина, не поспішайте висаджувати нову. Земля на таких місцях виснажена, а патогени — хвороботворні мікроорганізми та шкідники — активно розмножуються. Як відомо, малина полюбляє сонце. Значить уникайте місць біля великих дерев, які створюють густу тінь, адже вони ще й конкуруватимуть за вологу та поживні речовини.
А ще майте на увазі, що сильний вітер сушить ґрунт і може ламати крихкі гілки малини, тому вибирайте ділянки, захищені від протягів.