У житті трапляються різні ситуації, і часто немає можливості використати покупні коренеутворювачі. Їх можна замінити натуральними речовинами. Найефективніша з таких речовин, яка не поступається готовим засобам, – це вербова вода. Її приготувати дуже просто.
Для цього потрібно нарізати гілки верби товщиною 5–6 міліметрів. Зрізаємо їх із дерева, промиваємо, ставимо у воду та залишаємо там до появи коріння. Після цього гілочки дістаємо з рідини, а отриману воду можна використовувати для живлення рослин і поливу молодих саджанців.
Механізм коренеутворення в цьому випадку базується на дії кислоти, що міститься у вербі. Вона стимулює розвиток черешка, знімає стрес від зрізу та сприяє швидкому загоєнню тканин після пересадки.
Ще до появи хімічних коренеутворювачів вербова вода широко застосовувалася в оранжереях і теплицях для прискорення вкорінення живців. Існує ще один спосіб приготування вербового настою для живцювання.
Для цього потрібно зрізати кілька пагонів зеленої або жовтої верби, нарубати їх на шматочки по кілька сантиметрів. Важливо слідкувати, щоб нижні зрізи пагонів залишалися внизу ємності, адже під час заварювання корисні речовини виділяються саме з цієї частини гілочок.
Нарізані палички кладуть у каструльку чи іншу ємність, заливають гарячою водою до середини й залишають настоюватися протягом 24 годин. Використовувати такий настій потрібно протягом трьох днів після його приготування.
У цьому розчині можна замочувати живці на добу, щоб стимулювати вкорінення. Якщо розчину вийшло багато, його також можна застосовувати для поливу квітів раз на 2–4 тижні.
Вербова вода — це простий і доступний спосіб підвищити ефективність укорінення живців та забезпечити рослинам додаткову підтримку на етапі адаптації. Тож неодмінно спробуйте скористатися цим природним коренеутворювачем, щоб оцінити по максимуму всі переваги.